Arkiva Kategorie: Bjondina

Bjondina (Koleksion) Vol.2

Pse bjondina pin varikin?
me pastru fjalorin

Pse bjondina e gjun oren prej dritares?
-se don me pa qysh po fluturon koha

Cilli eshte dallimi mes nje bjondine dhe nje mickoje?
– Mickoja ndalet se thithuri pasi qe ta godisni shuplake.

Qa i thote mami bjondines para se me dal on her first date?
– Nese nuk ia arrin me shku n’shtrat para 12, kthehu n’shpi!

Pse u gzu bjondina kur e ka maru puzzle mas 6 muje?
– Se n’paketim ka shkrujt prej 2 dej n’4 vjet.

Qa i thu bjondines qe s’ka as dure as kembe?
– Nice tits!

Si e quajne nje bjondine ne nje institucion te arsimit te larte?
– Vizitore

Cka thote bjondina kur dikush i thote: “Meno pak”??
– Une jom bjonde, s’kom nevoje me mendu!

Cka do te thote paraloja (para sexit) per bjondinen?
-30 minuta pergjerim!

Cila eshte semundja qe i paralizon bjondinat prej belit e teposhte?
– Martesa.

Cili eshte dallimi ne mes te bjondes dhe kalkulatorit me energji solare?
-Bjondet punojne naten

Cfare ka te perbashket bjondja me shishe te birres?
Te dyja jane te zbrazta nga qafa e lart

Pse bjonsina nuk deshiron te ulet afer dritsres ne aeroplan?
Sepse sapoi ka terur floket edhe nuk deshiron era tja prishe me shume

Pse kur porosit bjondja piza thot te ndahet ne 6 pjese?
Sepse 12 kurr nuk do te mund ti hajë

Pse bjondja qenron per 2 ore duke e shikuar tetrapakun e lengut te portokallit? Sepse shkruan CONCENTRATE

Cili eshte dallimi ne mes bjondeve dhe kabines telefonike?
Per ta perdorur kabinen te duhet nje cerek dollari

Si e huton nje bjone?
Jepja ne flet ku ne te dy anet shkruan ktheje ne anen tjeter

Si te pergjigjet nje bjonde kur e pyet a je seskualisht aktive?
Jo une vetem rri aty

Pse bjondja nuk mundet me e shkru numin 11?
Sepse nuk e din cili 1 vjen i pari

Pse bjondet vozisit VW (VolksWagen)?
Sepse nuk mund te shqiptojne PORSCHE

Cfare ben nje bjonde para pasqyres me syte e mbyllur?
Do te shikoje se cfare pamje ka kur fle gjume.

Si merret vesh qe nje bjonde po thote dicka intelligjente?
Kur e fillon fjaline me ” Nje dite nje mashkull me ka thene…………”

Cili eshte ndryshimi midis nje bjondeje qe i vijne ato dhe nje terroristi?
Me terroristin mund te besh negociata.

Pse bjondet kur flasin e tundit gjithmone koken?
Per te bere kontak ato 2 neurone te vetme qe kane.

Pse interesohen bjondinet për AIDS`in
Sepse dine ta lexojne.

Pse Bjondina e merr mausin kur shkon n’kishe?
– Me kliku n’ikona!

Pse qesh bjondina kur vetetine?
Mendon se po e fotografon dikush.

Fundi i volumit 2… Shume shpejt edhe volumi 3!

Advertisements

Bjondina (Koleksion) Vol.1

Per mos me ju lodh me 100000000 poste, vendosem me e bo ni koleksion me fore per bjondina edhe me i postu krejt bash!
Ky asht volumi 1…

Si aborton bjonda?
E myt lejlekun.

Si mund të ia djegësh Biondinës veshin?
Telefonoi kur është duke hekurosur.

Pse bjondina e mban ne frigorifer thiken?
Sepse eshte armë e ftoht.

Cila eshte pija me e preferuar per bjondet ?
Tjerta

Cfare bejne 17 bjonde para deres se nje klubi nate?
Presin te vije e 18 sepse siper deres se lokalit shkruhet “nuk lejohet nen 18”.

Pse zihen ne mes veti, dy bionde mbi nje motor?
Shtyhen per te zen vendin nga dritarja…

Cka thot Bjondina, kur e sheh levoren e bananes ne rruge?
A, apet kam me u rrezu a!?

Pse bjondina e mban nje gote te thate ne frigorifer?
-Sepse, kur t’i vjen nje mysafir dhe bjondina e pyet: “Cfare doni te pini”, e mysafiri i thot: “Kurgjo, faliminderit”, bjondina ngan e e merr goten e that’ edhe ia bjen.

Dy bjondina po ecin rruges. Njones pi cingron telefoni vazhdimisht, edhe kjo pe lyp neper çant’ po nuk pe gjen’. Shoqoja e vet pi thot: “Mos e ke harru n’shpi mojjj??”

Pse bjondina si t’lahet ja nis e ngan neper shpi (e n’mahall)?
Se lahet me shapmonin Wash & Go.

Cka bon bjondina me kry nen tepih?
Ngon muzik underground!

E pse ngon per dere?
E ndegjon grupin The Doors.

Pse bjondina e merr litarin (konopin) em veti kur t’ulet para kompjuterit?
M’u lidh n’internet! (shume logjike e shnosh, s’di pse e kan bo fore ket sen :P)

Pse bjondina mson n’ballkon?
Per me thon qe kom studju jasht!

Pse bjondina mban syza n’bark?
Se i ka thon mjeku e ki zorren qorre!

Qysh e mbyt ni nendetese plot me bjondina?
-troket ne dere!

Pse s’din me maru akuj bjondina?
– se e ka harru receptin!

Pse bjondina hec n’maje t’gishtave kur kalon ku ka medikamente(hapa)?
-mos me i zgju ‘hapat e gjumit’

Pse s’din bjondina me e thirre 911 ne rast urgjence?
– Nuk e gjen numrin 11 ne pulla t’telefonit!

Cka ndodh kur dy bjondina vrapojne ne perqafim te njera – tjetres…
… Thehet pasqyra

Pse bjondina mban sheqer ner jastak??
qe te ket gjum te embel

Tjetri post asht volumi 2…

Bjondina (5)

Si aborton bjonda?
E myt lejlekun.

Bjondina (4)

Si e beni nje bjonde te qesh te henen ne mengjez?
Ia kallxoni naj fore me bjondina, qe te premten ne mbrëmje.

Bjondina (3)

Si mund te detyroni nje bjonde qe te martohet me ju?
I thoni qe eshte shtatezane.

Bjondina (2)

Cili eshte ndryshimi midis nje bjondeje dhe nje limuzine?
Jo te gjithe kane pasur mundesine te hypin ne nje limuzine.

Bjondina (1)

Cili eshte ndryshimi midis nje bjondeje dhe nje kompjuteri?
Ju nevojitet te hidhni informacionet vetem njehere ne kompjuter.

Benzina

Një zeshkane dhe një bionde vozisin udhës dhe mbesin pa benzinë.
– “Pse u ndalëm”, pyet biondina.
– “Epo, kemi mbetur pa benzinë”, ia kthen zeshkania.
– “A po e sheh sa e mençur je ti, unë për veti kisha vozit ende”, ia kthen biondina

Bjondina – Zjarrefikesit

Zjarrfikësit
Thërret biondina zjarrfikësit në telefon dhe ashtu krejt e frikësuar thotë:
– Ju lutem, ejani shpejt, tek unë në banesë ka shpërthyer zjarri, po më digjet banesa!!!
Zjarrfikësi:
– Mirë zonjë, qetësohuni dhe më tregoni se si të vijmë deri tek ju!
Biondina:
– Po me atë kamionin e madh të kuq!

Khuuuuu!

Bjondina shkon per te bler bilet. Ajo i porosit dy bileta.
Pse dy? E pyet ai qe punon aty-
Por nese me humb njera e kam tjetren ja kthen kjo!
Nese te humbin qe te dyjat qka do te besh?
Nuk ka problem e kam karten mujore!!