Pijaneci i ”kfjellt”

-Nje pijanec sa here qe paguante ja hidhte monedhat kamarierit pagesen nga te kater anet e lokalit. Nje dite piu nje teke raki dhe pagoi me nje monedhe 500 lekeshe.
-Kamarieri qe kishte kaq kohe qe nevrikosej vendosi tja merrte hakun duke ja hedhur kusurin ne nje qoshe te lokalit.
-Pijaneci e pyeti “Sa me ke kthyer kusur?”…..”200 leke” i thote kamarieri.
-Pijaneci fut doren ne xhep dhe nxjerr nje 100-she dhe e hedh ne qoshen tjeter te lokalit duke i thene kamarierit. Me jep edhe nje teke.

Postuar më 07/05/2011, te Bar, Pije. Faqeruani permalidhjen. 1 Koment.

  1. Dua qe tee keni me shume barcoleta edhe pse kto ishin te bukura

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: